Історія закладу освіти

Первомайська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17 починає свою історію з 1936 року. За 77 років зі стін школи випущено понад 4,5 тисяч учнів. З цієї когорти вихованців 52 були нагороджені золотими та срібними медалями. Наша школа пишається своїми випускниками, які прославили не тільки рідний край, Україну, а й стали відомими далеко за її межами. Серед них :

•лауреат премії ім. Т.Г.Шевченка та премії фундації Антоновичів (США), поет, письменник, актор, режисер – Вінграновський Микола Степанович;
•лауреат премії ім. Т.Г.Шевченка та премії ім. В.Стуса, народний художник України – Антонюк Андрій Данилович;
•народний артист України – Борщов Дмитро Васильович;
•лауреат обласних премій ім. Д.Загули та ім. Ворбкевича (Чернівці), лауреат Всесвітнього поетичного фестивалю у Трансільванії – Колодій Віталій Дем’янович;
• Член спілки художників України, керівник творчого об’єднання незалежної європейської ініціативи художників «Захід – Схід» - Целоусов Вадим Борисович.


Школа – наш дім

На Богополі, на берегу чудових річок Синюхи та Південного Бугу розташувалась Первомайська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17, багата традиціями та знаменитими випускниками.

Щороку привітно зустрічає вона юних мешканців свого мікрорайону. Не став виключенням і нинішній вересень. Добре підготовлені приміщення, оновлені навчальні кабінети, зручні меблі – це результат плідної співпраці учителів та батьків.

Особливо задоволені в цьому навчальному році першокласники. Адже в школі створені прекрасні умови для навчання, розвитку малюків. Кабінети чудово відремонтовані, чисті, світлі, здатні зустріти маленьких своїх мешканців. Вчителі потурбувались про методичне забезпечення навчально-виховного процесу, є ігрові куточки, спальня.

Радо поспішають дівчатка та хлопчики вранці на уроки, бо відчувають доброзичливе ставлення з боку педагогів Козаченко Марії Анатоліївни, Стоцької Олени Олександрівни, Безверхньої Галини Сильвестрівни, які мають достатній педагогічний стаж та методичну підготовку. Заняття проводяться в формі гри. Режим роботи спланований так, щоб діти не втомлювались: заняття чергуються з динамічними паузами, прогулянками на свіжому повітрі.

Учителі віддають тепло своїх сердець, вчать майбутніх громадян України бути доброзичливими, ввічливими, тактовними. Школа № 17 стала для нових маленьких мешканців теплою, затишною домівкою, в якій їх люблять, розуміють, підтримують. Отож запрошуємо, майбутніх першокласників, на наступний навчальний рік в стіни нашої школи.

Cеред них - лауреат Національної премії ім. Шевченка, поет Дмитро Кремінь; автор восьмитомної історичної праці « Господні зерна» Григорій Джамалович Гусейнов; однокурсник , друг М. Вінграновського, відомий російський кінорежисер з Москви Ролан Сергієнко, який саме в нашій школі вперше презентував щойно знятий кінофільм про відомого поета; київський письменник , автор багатьох збірок віршів для дітей Анатолій Качан; член Спілки письменників України, одесит Дмитро Шупта; головний редактор черкаського літературно-мистецького журналу «Буковинський журнал» Мирослав Лазарук; випускник цієї ж школи, поет з м.Одеси, який разом з М.Вінграновським відвідував літературну студію при районній газеті «Прибузький комунар», Олекса Різніченко; одеський поет, ведучий одеського телебачення Юрій Островершенко; дружина відомого поета Олександра Іванівна Вінграновська.

Спілкування з цими людьми в стінах школи дозволило не лише зібрати спогади про М.Вінграновського, а й поповнити шкільний музей рідкісними книгами, збірками творів, журналами, газетами, фотокартками.

Постійна дослідницька діяльність педагогічного та учнівського колективу, творчий підхід до вивчення історії школи допомогли налагодити зв’язки з представниками Миколаївського державного педагогічного університету ім.Сухомлинського: деканом факультету філології та журналістики, професором Анатолієм Люціановичем Ситченком; завідуючою кафедри літератури Старовойт Людмилою Василівною; викладачами цієї кафедри Інною Володимирівною Березою, Оксаною Степанівною Філатовою.


Зустрічі поколінь

Скільки б не пройшло років піс ля закінчення школи жоден з її випускників не в змозі викреслити зі своєї пам’яті свою Alma mater, яка об’єднала, здружила, підготувала до самостійного життя тисячі своїх випускників.

Говорять: « Яка школа, такі й діти», - то ж ми з гордістю можемо сказати: в стінах нашої школи було виховано стільки відомих людей, що можна створювати свою алею слави. Можливо, саме тому і люблять вони бувати в своїй школі, адже тут завжди раді зустрічі з ними, які проводяться двічі на рік, а нові покоління учнів мріють стати такими ж талановитими і відомими, перейняти їх досвід.

Одним з найвидатніших випускників школи був і залишиться Микола Степанович Вінграновский . Микола Степанович підтримував тісний зв’язок зі школою – це і листування, і зустрічі в 1995 та 2001 роках, і збірки його поезій, подаровані школі. Вшановуючи пам’ять цієї видатної людини, школою були організовані заходи: «Вечір пам’яті М.Вінграновського», другий етап Всеукраїнської науково – практичної конференції «Творчість Миколи Вінграновського: доба і контекст», екскурсії до музею школи для делегацій зі шкіл інших міст і сіл. Всі ці заходи допомогли школі налагодити зв’язки з цілим рядом визначних постатей сучасності.

Прапор
П’ять кольорів прапора школи символізують:

•знання (зелений)
•творчість учнів (синій)
•традиції школи (малиновий)
•злагоду (білий)
•любов до рідного краю (червоний)

Кiлькiсть переглядiв: 346

Коментарi